Červen 2009

Zahajte prázdniny v Chotěboři!

25. června 2009 v 14:04 | StarGateAdmin |  Novinky
Stejně jako v minulých letech se letos od 2. července až do 12. července 2009 koná největší setkání všech příznivců sci-fi, fantasy a hororu v malebném městečku Chotěboři.
Neváhejte a přijeďte, každý den bude nabitý řadou přednášek, dokumentů, soutěží, besed, divadelních představení; zařádit si můžete na DDR (Dance Dance Revolution), Xboxu nebo Wii a chybět zde nebudou ani projekce seriálů a nejnovějších filmů. Nudit se tedy rozhodně nebudete.
Bude zde nejen Hvězdná brána, ale i Star Trek, StarWars, Battlestar Galactica, seriály Josse Whedona a britské seriály (a samozřejmě i Dr. House), Lost, v rámci SeriesConu pak Andromeda, Threshold, Survivors, Chuck, Tin Man, Fringe, Jericho a South of Nowhere a to je samozřejmě jen zlomek...
Chcete se setkat s podobnými fanoušky, jako jste vy? Chcete se bavit, poznat nové lidi a užít si fantastické prázdniny nebo dovolenou. Přijeďte!
Pozor! Pokud se přihlásíte a zaplatíte předem, do 31. května, lze získat slevy. Stejně tak můžete získat slevu na tzv. Sirénu, pokud vás na festival někdo nalákal. Bližší informace o celé akci naleznete na webu Festivalu fantazie (ubytování, doprava, vstupné,...). Případné dotazy rádi zodpovíme na RingFóru, stačí se zeptat.

Galacticon přichází

24. června 2009 v 23:24 | StarGateAdmin |  Novinky
Galacticon byl stvořen lidmi
Osamostatnil se
Vyvinul se
Nyní žije vlastním životem
A má plán dostat Vás na FF!


Festival Fantazie se kvapem blíží a s ním i letošní Galacticon. Přednášky, promítání, bojovka, diskuse, to vše vás tam čeká a nemine. Těšíte se? Těšíte? Tak se koukněte na skvělé video od skvělé Tar-ary a těšte se ještě víc!


Fanklubáč:

Jen mě mrzí že nemohu...jet...příští rok!

17.06.2009 - Další jména hostujících herců

20. června 2009 v 1:35 | StarGateAdmin |  Novinky

Reiko Aylesworth

Herečka Reiko Aylesworth byla obsazena do jedné z klíčových rolí. V seriálu ztvární postavu jménem Sharon, životní partnerku zástupkyně IOA Camille Wray. Podle zatím zveřejněných informací by se poprvé měla objevit v epizodě Life (nyní 1x09).
Aylesworth má za sebou již řadu rolí ve známých seriálech, diváci ji mohli zahlédnout v poslední sérii Lostu, v seriálu 24 hodin, CSI či v Pohotovosti.
V dílu Life by se také měla objevit herečka jménem Sarah Smyth, a to jako Annie Balic.
Poslední ohlášenou je pak Jennifer Spence. Ta si zahraje dr. Lisu Park, a podle Mallozziho se v seriálu bude objevovat jako vedlejší postava již od pilotu.

16.06.2009 - Dabéři SG-1 v rámci Gateconu na Festivalu fantazie

20. června 2009 v 1:31 | StarGateAdmin |  Novinky
Mejzlík, Samek

Informační blog klubu Stargate Command informoval, že se na letošním festivalu, stejně jako v minulých letech, objeví dabéři, kteří propůjčili své hlasy postavám v Hvězdné bráně. Na Gateconu letos uvidíte, pokud tedy dorazíte, Davida Prachaře (dr. Daniel Jackson) a Kateřinu Lojdovou (Vala Mal Doran).
Beseda s dabéry je naplánovaná na sobotu 11. července 2009 od 14 hodin v chotěbořském kině, zakončena bude autogramiádou.
Pokud vás novinka zaujala, doporučujeme navštívit web Gateconu, kde je k dispozici i přehled dalších přednášek, soutěží či promítání. Další informace lze nalézt také na stránkách Festivalu fantazie, v rámci něhož se tato, ale i další linie, konají.

Jack O'neill - foto 001

13. června 2009 v 12:47 | StarGateAdmin |  Fotky


Dr. Beckett - foto 001

13. června 2009 v 12:43 | StarGateAdmin |  Stargate


Odpovědi z chatu od Joe Flanigana v češtině

12. června 2009 v 22:33 | StarGateAdmin |  Novinky
Zde Vám přinášíme ty nejzajímavější otázky a odpovědi přeložené do češtiny, které byly položeny na stargate chatu. Na začátek přidám vysvětlení od Joea, proč se online chat neuskutečnil.
Joe, proč si nepřišel?
›Velice se omlouvám za neuskutečněný online chat, ale byl jsem v Torrontu a hotelové připojení k internetu bylo velice špatné. Chtěl bych moc poděkovat za Vaši trpělivost :)
Kdyby Hvězdná brána existovala, chtěl by jste být raději Joem nebo Johnem?
›To je težká otázka, od každého bych si vzal něco...
Sledoval jste Hvězdnou bránu ještě před tím, než jste v ní začal hrát?
›Jak jsem říkal již dříve, Hvězdnou bránu jsem nikdy před tím nesledoval. Když mi můj manažer přinesl pracovní scénař SGA, tak jsem to hned od začátku odmítl, protože mi připadalo, že se velice opakuje po Star Treku. Avšak když za mnou manažer přišel podruhé a všechno mi více vysvětlil, tak se všechno změnilo.
Kdyby jste měl ukrást nějakou věc z Atlantis, která by to byla?
›Vesmírné lodě a pivo. :)
Ahoj Joe, máš rád golf i v reálném životě?
›Ano, zbožňuji ho.
Mám velice rád vtípky RDA v SG-1. Všiml jsem si, že oba dva používáte stejný humor, nechal jste se jím inspirovat, nebo Vás o to požádal režisér?
›Jak jsem již říkal, SG-1 jsem viděl až mnohem později, ale skutečně si myslím, že moje povaha je skutečně odlišná od Richardovi.
Joe, co děláš po skončení Atlantis? Máš dlouhou dovolenou, nebo připravuješ něco nového?
› Momentálně dokončuji projekt v Torrontu.
Vzal jsi někdy své děti na natáčení SGA, pokud ano jak reagovali na to, že jejich táta hraje SCI-FI hrdinu?
› Dlouhou dobu si mysleli, že lítám do vesmíru a že každý den zabíjím padouchy. Často si hrají s mojí "akční figurkou" a to mi velice lichotí.


Otázky pro Paula McGilliona

12. června 2009 v 22:29 | StarGateAdmin |  Novinky
Joseph Mallozzi na svém blogu opět nabízí fanouškům možnost položit své otázky dalšímu herci, tentokrát Paulu McGillionovi.
Paulovou nejvýznamnější rolí ve Stargate je samozřejmě účinkování v Atlantis jako doktor Carson Beckett, již méně lidí ale ví, že se například objevil i v seriálu SG-1 jako mladý Ernest Littlefield. Paul rovněž namluvil jeden z audiobooků právě na motivy Stargate Atlantis s názvem "Perchance to Dream".
V současné době jsme tohoto herce mohli spatřit v nejnovějším Star Treku JJe Abramse nebo ve finále 7. série seriálu 24 hodin, dříve si zahrál v jedné z webizod seriálu Sanctuary či v Hewlettově černé komedii A Dog's Breakfast.
Chcete-li se tedy Paulu McGillionovi položit svůj dotaz (anglicky), můžete tak učinit v komentářích na Mallozziho blogu. Doporučujeme si nejprve pročíst již položené dotazy, ať se zbytečně neopakujete a zvýšíte tak šanci, že dostanete odpověď. Otázky zasílejte do pátečního večera.

Doufám že odpoví!:

Hello,
you are very good actor.
What do you like the song?
What do you like the movie?
What do you like the book?
Thank you.


STARGATE(1994) v sobotu 13. 06. 09 na ČT1

12. června 2009 v 22:27 | StarGateAdmin |  Novinky
Film Rolanda Emmericha a Deana Devlina z roku 1994 se opět vrací, tentokrát jej na svých obrazovkách uvede Česká televize. Zavzpomínejte tedy na film Hvězdná brána, který spustil fenomén zvaný Stargate (díky kterému později vznikly seriály SG-1, Atlantis a nyní připravovaný Universe), a v sobotu 13. června ve 21.05 nezapomeňte přepnout na ČT1 :).
Bližší info o filmu si můžete přečíst na webu ČT.

Michael Shanks v Sanctuary

12. června 2009 v 22:25 | StarGateAdmin |  Ostatní okolo Stargate
Server SciFi Wire potvrdil, že Michael Shanks (dr. Daniel Jackson) po delší době opět stane po boku své bývalé kolegyně ze seriálu Stargate SG-1. Objeví se totiž v deváté epizodě 2. série Sanctuary, ve kterém Amanda Tapping ztvárňuje jednu z hlavních postav - dr. Helen Magnusovou.
Natáčení devátého dílu s názvem Penance proběhne již příští týden, na SciFi Channelu jej pak diváci uvidí zřejmě během prosince.
Další novinky a informace můžete najít v rámci SFF Ringu na webu o Sanctuary.

Devátý ševron?

12. června 2009 v 22:23 | StarGateAdmin |  Stargate
V pracovním konceptu třetího Stargate seriálu je zakomponován devátý ševron Stargate. Tuto informaci dnes prozradil fanouškům výkonný producent Rober C. Cooper na conu Creation's Official Stargate SG-1 / Staragte Atlantis ve Vancouveru.

"V třetím seriálu hraje tento faktor důležitou roli" odpověděl Cooper na otázku fanouška o funkci devátého ševronu. "Takže otázka je zodpovězena!".

Mobilní příslušenství s motivy z Hvězdné brány

12. června 2009 v 19:11 | StarGateAdmin |  Ostatní okolo Stargate
Mobilní příslušenství s motivy z Hvězdné brány
Americká společnost Coveroo, zabývající se výrobou ozdobných krytů na mobilní telefony, představila řadu se znaky a symboly ze Stargate. V její nabídce jsou pozměněné kryty pro téměř 100 telefonů. Bohužel, velká většina z nich se prodává pouze na americkém trhu, avšak najdou se i takové, které seženete i u nás (HTC TyTN II, Samsung i900 Omnia). Všechny kryty stojí 30 dolarů a krom Hvězdné brány společnost prodává také produkty s motivy ze Star Treku a dalších seriálů. Jak všechny kryty vypadají zjistíte zde, seznam telefonů, pro které se vyrábějí je tady.

Stargate Universe

12. června 2009 v 15:10 | StarGateAdmin |  Novinky
STARGATE UNIVERSEStargate kecání

12. června 2009 v 14:59 | StarGateAdmin |  Ostatní okolo Stargate


Kecárna. Co si myslíte o Stargate Universe? Bude dobrý? Líbí se vám herci? Jen mluvte!S láskou SGFC

FanČleni

12. června 2009 v 13:46 | StarGateAdmin |  Ostatní okolo Stargate


Registrace

12. června 2009 v 12:41 | StarGateAdmin |  Registrace

Chcete se registrovat? Jen do toho.

stačí dát:

1) Jméno

2) blog

A vítejte u nás.

Co obnáší členstvý ve fan clubu?:

Jednou za čas se přít podívat na blog.

!!!Můžete dodávat články!!!(na sga-sgc@seznam.cz)

Něco se vým nelíbí? Řekněte svůj názor.Postavy SGA

12. června 2009 v 12:21 | StarGateAdmin |  Stargate

SGA

Postavy SG-1

12. června 2009 v 12:17 | StarGateAdmin |  Stargate

SG-1


John Sheppard - foto 001

12. června 2009 v 12:07 | StarGateAdmin |  Fotky


Stargate - začátky

12. června 2009 v 11:36 | StarGateAdmin |  Stargate

Jak to začalo?
První stargate film byl natočen roku 1994. Film měl veliký úspěch a zanedlouho po filmu se začal točit světoznámí seriál Stargate SG-1. Byl nejen úžasně natočen, ale byly v něm i velice dobře vybraní herci.

Stargate film:


Kurt Russell alias Jack O'neill


James Spader alias Daniel Jackson

A ostatní.

Seriál SG-1:

Richard Dean Anderson alias Jack O'neill

Michael Shanks alias Daniel Jackson

Amanda Tapping alias Samantha Carterová

Christopher Judge alias Tial'c