Postavy SG-1

12. června 2009 v 12:17 | StarGateAdmin |  Stargate

SG-1Brig. Gen. Jonathan "Jack" O'Neill

Je nesmírně zajímavou a jednou z nejoblíbenějších postav seriálu. Jack vyniká svým humorem, pevným velením a vždy stojí na straně dobra. Důvěřuje jen málo lidem a nemá rád vědce, Tok'ry a Rusy. Vždy říká to co si myslí, bez ohledu na reakci, která by mohla následovat. Narodil se v Chicagu. Většinu služby v armádě působil v utajení. Mnoho let byl členem speciálních jednotek a dokonce se jednu dobu specializoval na výbušniny. Na misi ve východním Německu pohořel, když se mu s Kawalskim nepodařilo zajat ruského agenta a důstojník John, který s nimi operoval, byl zastřelen. Ve válce v Zálivu při jedné tajné operaci byl zraněn, zajmut a vězněn čtyři měsíce v iráckém vězení. Mohl za to i částečně plk. Frank Cromwell, který se domníval že je Jack mrtev a tak ho tam nechal. Jeho manželka se jmenuje Sarah, která ho však opustila. Asi hlavním důvodem rozpadu jejich manželství byla strašlivá událost - jejich syn Charlie se nešťastnou náhodou zastřelil Jackovou pistolí. Od té doby trpěl O'Neill sebevražednými myšlenkami. Proto byl vybrán jako vhodný velitel na první misi na Abydos. Původně totiž měl zjistit případné nebezpečí a odpálit tam atomovou nálož. Na Abydosu zprvu nachází jen domorodé obyvatelstvo, později však přilétá ve své vesmírné lodi Goa'uld Re, aby si vyzvedl vytěžený naquadah. Atomová nálož je nakonec použita proti němu. O'Neill se zde sblížil s chlapcem Skaarou, který mu velmi připomíná jeho syna. Po návratu na Zem odchází Jack do výslužby. Po roce je však povolán zpět, když Zemi napadne branou Goa'uld Apophis. Jack se musí vrátit na Abydos, aby zjistil odkud útok přišel. Znovu se shledává s Dr. Jacksonem a s jeho oblíbencem Skaarou, ten je však vzápětí unesen Apophisem spolu s jeho sestrou a ženou Dr. Jacksona Sha're. Jack a Daniel, oby jsou členy SG-1, tedy mají stelný cíl - najít oba sourozence a pomstít se Apophisovi. Na planetě P3R-272 mu byli vpraveny do paměti veškěré znalosti Antiků (stavitelé hvězdných bran). Díky tomu se Země setkala s Asgardy a do archivu hvězdných bran v SGC byla přidána také mapa Antiků, která se stala neocenitelným zdrojem adres planet, které nebyly zaznamenány v mapě na Abydosu. Bohužel jeho vědomosti mu byly odstraněny asgardy, neboť by Jack zemřel. Jeho tajnou láskou je Samantha Carterová. Tu si však nemůže vzít za ženu kvůli jejich pracovnímu vztahu.Dr. Daniel Jackson

Je velmi horlivý a tvrdohlavý. Ze všech nesnází se snaží dostat šetrným, diplomatickým a nenásilným postupem. Nesnáší hierarchickou strukturu velení a často její pravidla porušuje. Narodil se 8. července roku 1965. Jeho otec i matka byly uznávaní archeologové. Bohužel zemřeli při nehodě v Muzeu umění v New Yorku, když byl Daniel ještě malý. Poté co ho jeho dědeček Nicholas Ballard odmítl adoptovat z důvodu zaneprázdnění prací (také archeologií) adoptovali Daniela nový rodiče. Daniel je jedináček. Potom co úspěšně absolvoval vysokou školu v oboru archeologie a lingvistiky se hned pustil do mravenčí práce. Už po několika letech prosazoval svůj převratný názor, že egyptské pyramidy v Gíze nepostavili staří Egypťané ale mimozemšťané. Celá vědecká komunita se mu vysmála a vyloučila ho ze své společnosti. Právě v této době se o jeho výzkum začala zajímat Dr. Catharine Langfordová - nabídla mu práci na překladu starých egyptských hieroglyfů. Později se ukázalo, že Daniel rozluštil symboly na archaické kartuši, která byla nalezena u brány a obsahovala nenahraditelný klíč ke spuštění Hvězdné brány. Jako civilní doprovod a znalec starověkých kultur byl vyslán spolu s plk. O'Neillem na první průzkum na Abydos. Zde se zamiloval do domorodé dívky Sha're, s kterou na Abydosu po dokončení mise zůstal a oženil se. Daniel bádal po prastarých zmínkách osídlení i na Abydosu - učinil nevídaný objev … našel rozsáhlou mapu adres hvězdných bran, která postavila základy pro program SGC. Po roce prostého života s tamními obyvateli se vrátili za Danielem na Abydos plk. O'Neill a kap. Carterová spolu s několika dalšími vojáky, aby zjistili proč a jak vnikl branou na Zemi Apophis, unesl jednu ženu a zbytek ostrahy hvězdné brány zabil. Při nedlouhém pobytu vojáků vnikl také na Abydos Apophis a unesl Sha're. Daniel hned poté odešel spolu s O'Neillem a vojáky zpět na Zem a stal členem vlajkového týmu SG-1. Hlavním důvodem bylo to, že doufal v nalezení Sha're, která se však stala Apophisovou královnou a hostitelkou Goa'uldky Amunet. Později je v seriálu Amunet/Sha're zabita Teal'cem, když se snažila usmrtit Daniela ozbrojenou rukou.

Samantha Carterova

Samantha Carterová je teoretická astrofyzička. Ví o tajemstvích Hvězdné brány ze všech nejvíc, protože ji zprovoznila. Neví ale úplně všechno. Umí také sestavit Naquadahový reaktor a zprovoznit přídavný energetický zdroj Hvězdné bráně pro cestování na planetu Asghardů. Měla v sobě jednu dobu také tokru Jolinar z Malk'shuru. To jí silně poznamenalo. To, že v ní umřela Tok´ra Jolinar ji změnilo fyziologii, protože symbiont ji v těle zanechal naquadah....to způsobilo, že Sam můze použivat Ozbrojenou ruku a Léčící zařízení Goa'uldů. Občas mívá její útžkovité vzpomínky. Díky nim také byla schopná s SG-1 utéct z měsíce Natu. Její otec umíral na rakovinu, ale našlo se řešení: tokra, který by rakovinu vyléčil. Její otec má v sobě tokru Selmak, hlavu všech tokrů a předsedu nejvyšší tokerské rady.

TTial'c

Teal'c znamená v goa'uldštině "silný". Je velmi ostražitým a tichým společníkem. Není člověk, jak se na první pohled může zdát, nýbrž Jaffa. V oblasti břicha nosí ve "vaku" goa'uldí larvu. Ta mu zaručuje sílu a imunitu. Bez ní by jistě zemřel. Každý den musí vykonávat obřad kelno'reem, který je meditací a umožňuje symbiontovi léčit Jaffu a dodat mu energii. Jack pojmenoval jeho symbionta-říká mu Junior, protože svého původního symbionta musel Teal'c dát svému synovi, aby přežil. Sám si vzal ještě mladého symbionta a nebylo jisté, zda to Teal'c vůbec přežije. Teal'c pochází z planety Chulak, kam musel utéct se svou matkou, když byl ještě malý. Poněvadž jeho otec Ronac, první muž Goa'ulda Cronose, prohrál bitvu, která se nedala vyhrát, byl za trest Kronosem Ronac zabit a malý Teal'c i jeho matka byly vyhnáni z jeho území. Teal'c vyrostl na Chulaku ve velmi silného bojovníka a po čase si získal díky mistru Bra'tacovi, který byl jeho učitel, přízeň Goa'ulda Apophise, který ho učinil prvním mužem. Bra'tac Teal'covi při jeho výcviku pomalu zaséval pochybnosti o tom, že Goa'uldi jsou neporazitelní bohové. Teal'c později dal Bra'tacovi zapravdu, ale nevěděl co si s tím počít. Až do dne kdy na Chulaku uvěznili plk. O'Neilla, kap. Carterovou a Dr. Jacksona. Těm se rozhodl důvěřovat a pomoci utéct. Na Zemi přísahal věrnost Tau'ri a stal se čtvrtým chybějícím členem SG-1. Teal'c má syna Rya'ca a manželku Dry'auc. Ta však zemřela když její symbiont dospěl a v táboře vzpouřenců proti "falešným bohům" nebyla k dispozici pro implantaci, která by ji zachránila, nová goa'uldí larva.

Jonas Quinn

Je druhým mimozemšťanem v týmech SGC. Pochází z planety P2S-4C3, na které žijí tři skupiny národů (Kelon, Tirenie a Andarie). Jonas je příslušníkem národa Kelonského. Když byla SG-1 na jeho planetě, Jonas byl jejich tamější "průvodce". Seznámil tým s novým prvkem - naquadrií, která je destilátem naquadahu a je možno z ní získat mnohem více energie než z naquadahu. Jonacova vláda s naquadrií experimentovala; přesněji řečeno chtěli sestavit ke své obraně zbraň hromadného ničení. Daniel přesvědčil Jonase, že zbraň by byla nakonec použita k útoky a ne k obraně. Při dalším pokračování experimentu s naquadrií došlo k nehodě - bomba se vymkla kontrole a Daniel musel bombu ručně deaktivovat, při tom byl však zasažen smrtelnou dávkou radiace a zanedlouho nato zemřel. Jonas se postavil na jeho stranu a zavrhl svou vládu. Uprchl na Zemi i s naquadrií, kterou se zbytku SG-1 nepodařilo od kelonské vlády získat. Po dlouhém přemlouvání a nakonec i doporučení plk. O'Neilla, se stal Jonas členem týmu SG-1 místo Daniela. Jonas se učí rychleji než normální člověk. To je jeho nenahraditelná výhoda. Netrvalo dlouho a vryl si do paměti všechnu práci Dr. Jacksona v SGC.

Lt. Col. Cameron Mitchell


Plukovník Cameron Mitchell byl nadaným pilotem stíhače, avšak byl vážně zraněn v bitvě u Antarktidy SG-1 v Season 7- " Lost City." Plně po zotavení, Mitchell přijel do Stargate Command připojit se k týmu. Po příjezdu nalézá SG-1 v rozpadu, ale přece jen na konec se mu podaří ji zase dát do hromady. Teď, po roce jako týmový vůdce, on nalézá v galaxii prostředky na obranu Země jako jeho předchůdce J. Jack O'Neill...

Vala mal Doran
Vala, plánující, nesvědomitý opoziční umělec kdo zdá se, že má víc než přecházející fantazie v Dr. Daniel Jackson.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama