Postavy SGA

12. června 2009 v 12:21 | StarGateAdmin |  Stargate

SGA


Dr. Radek Zelenka

Brilantní vědec a inženýr, který odcestoval spolu s mezinárodní expedicí vedenou Doktorkou Elizabeth Weirovou na Atlantidu - ztracené město Antiků léžící v Pegasově galaxii. Doktor Zelenka pochází z České republiky a je to velký expert na antickou technologii, zvláště pak na systémy Puddle Jumperů. Zelenka je nejvíc respektován doktorem Rodneym McKayem, zvláště poté, co pomohl zachránit jeho a zbytek průzkumného týmu, když jejich Jumper uvízl v aktivní bráně na zpáteční cestě na Atlantidu.

Dr. Elizabeth Weir

Dr.Elizabeth Weir je brilantní věděc, který ovládá pět světových jazyků.Nejdříve byla proti vládě, kvůli ekonomickým výdajům, ale pak se rozhodl přidat se k ní a změnit jí zevnitř.Nastoupila tak jako mezinárodní vyjednávač.Po zvolení nového prezidenta jí bylo nabídnuto velení nad SGC místo Gen.Hammonda. Místo přijala a chvíli pobývala v SGC.Nakonec skončila u projektu Atlantis.Vede tedy tým do nové galaxie.

Teyla Emmagan

Teyla je mimozemská žena, na kterou tým narazil na první misi, když hledali vhodnou planetu, kam by se případně evakuovali.Během svého života Teyla přišlo o svou rodinu, avšak se stala vůdkyní svého lidu(Athosani).Je nepostradatelným členem týmů Atlantis.


Podplukovník John Sheppard

John se připojil k expedici do Atlantis náhodou. Tento vynikající pilot a ze základny McMurdo letěl s generálem O´Neillem, který si ho vybral jako pilota, jenž ho měl dopravit na základnu v Antarktidě, kde před nedávnem objevili základnu Antiků. Shodou náhod ale major zjistil, že vlastní ATA gen (Ancient Technology Activation Gene), který mu umožňuje ovládat antickou technologii. A to natolik dobře, že ji nejen umí aktivovat, ale také kontrolovat a ovládat. A tak si ho doktorka Elizabeth Weir vybrala do své expedice aby vedl hlavní tým.

Dr. Carson Beckett

Doktor Beckett je hlavním lékařem na Atlantis. Je Skot a dobrý přítel doktora McKaye. Původně byl přiřazen jen na základnu v Antarktidě, aby později následoval expedici do galaxie Pegasus. Objevil tzv. ATA gen, který umožňuje vybraným lidem ovládat antickou technologii, protože sám tento gen má. Přišel i na to, jak gen uměle implantovat, tedy vynalezl genovou terapii, jež první podstoupil doktor McKay. Během tří let v expedici se z původně bojácného doktora, který odmítal cestovat bránou, stal odhodlaný lékař, nebojící se jít i do boje, aby uchránil svoje přátele. Avšak záchrana životů pro něj zůstávala hlavní věcí. Zemřel při záchraně jednoho pacienta, kdy byl nucen mu vyjmout z těla výbušný nádor, který krátce po operaci explodoval.
Zprávu o jeho smrti předával Carsonově rodině Rodney McKay.


Ronon Dex

Tento vysoký a nemluvný muž pochází z planety Sateda, kterou před několika lety napadli Wraithové. Ve fyziologii jeho lidí je něco, co Wraithům brání se na nich živit, takže jeho lidi vyhladili a z Ronona se stal tzv. runner čili běžec. Wraithové mu dali do zad sledovací zařízení, a pronásledovali ho. Jako jeden z mála ale dokázal na Wraithy vyzrát a unikal sedm let než se setkal s Atlantis týmem. Nejprve zajal Shepparda s Teylou, kteří, ještě spolu s McKayem, pátrali po v té době značně pomateném poručíku Fordovi. Když se mu Dr. Carson Beckett nabídl že mu sledovací zařízení ze zad vyndá ronon souhlasil. poté už bez zařízení ho převezli na Atlantis a Ronon tam zůstal. Z počátku se ho lidé báli, ale pak už k němu měli jenom respekt a tak se stal Ronon součástí týmu.

Dr. Rodney McKay

Rodney je silně alergický na citróny. Poprvé se v SGC objevil když byl Teal'cův energetický otisk v pozemské bráně. přišel pomoct pplk.Carterové vymyslet jak ho dostat ven, ale vůbec jí nepomohl. Na Atlantidě je vrchním vědcem. A také nezbytnou součástí týmu. z počátku to byl malý ustrašený vědec, ale teď už se nebojí zasáhnout v boji!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama